Poniedziałek - Piątek 8:00 - 19:00

Kursy językowe dla firm jako dodatkowy benefit pozapłacowy.

Jakie benefity pozapłacowe wybrać dla firmy?

Benefity pozapłacowe mają za zadanie zwiększać atrakcyjność przedsiębiorstwa. Luksusowe służbowe samochody, telefony, laptopy nie uznaje się jako dodatkowe korzyści, a jako podstawowe narzędzia pracy, bez których obowiązki na wielu stanowiskach nie mogłyby być wykonywane. Teraz najważniejszy jest pracownik i jego dobre samopoczucie. Kursy językowe to jeden z tych benefitów, który pozwala na zwiększenie zaangażowania osób już zatrudnionych, a także wpływa na zwiększone zainteresowanie aplikujących o pracę. To nowy trend, który nie tylko rozwija umiejętności pracownika, ale także bezpośrednio wpływa na podniesienie standardów pracy i możliwości rozwoju pracodawcy.

Jakie korzyści z kursu językowego ma pracownik?

Według raportu ABSL Poland, aż 87% korporacji w Polsce korzysta z kursów językowych jako pozapłacowego benefitu dla swojego przedsiębiorstwa. To rodzaj benefitu idealnego. Pracownik ma możliwość doskonalenia umiejętności językowych, a co za tym idzie, wzrasta nie tylko jego satysfakcja z osiągania celów, ale także wartość na rynku pracy. Oprócz tego kursy językowe są indywidualnie dostosowywane do pracownika, czy grupy pracowników. Pozwala to naukę tego, czego kursanci oczekują. Nikt dziś nie proponuje firmom zajęć typowo szkolnych, podczas których uczy się np. czasów, czy konstrukcji zdań. Na kursach językowych dla firm  kładzie się nacisk głównie na rozmowę w języku obcym, poszerzanie słownictwa oraz rozwijanie kompetencji językowych w zakresie takim, jakiego kursant oczekuje. Sprawia to, że pracownik nie tylko pewniej czuje się podczas wykonywania służbowych obowiązków, ale także na wakacjach z rodziną, kiedy to może swobodnie porozumiewać się w języku obcym.

Jakie korzyści z kursu językowego ma pracodawca?

Głównymi korzyściami z kursów językowych dla pracowników są przede wszystkim: podniesienie kwalifikacji zespołu, możliwość wejścia na nowe rynki zbytu, czy też nawiązanie współpracy z zagranicznym partnerem. Odkąd Polska jest w Unii Europejskiej, wiele firm bezpośrednio współpracuje z zagranicznymi dostawcami, czy odbiorcami. Sprawia to, że w wielu firmach znajomość języka obcego jest w zasadzie najważniejszą z kompetencji. Ważne jest, by w takich przedsiębiorstwach każdy umiał posługiwać się językiem obcym. Kursy językowe znajdują zastosowanie również w mniejszych przedsiębiorstwach. Niestety te nadal boją się w nie inwestować. Istnieje bowiem przekonanie- wyszkolę pracownika, a on odejdzie. A także, mylne przeświadczenie, że koszty kursów są zbyt duże. Nasza szkoła oferuje nie tylko kursy językowe indywidualne, ale także grupowe. Wtedy bardzo łatwo można dopasować treść kursu do odpowiednich stanowisk. Inne cele i zadania dla grupy osób odpowiedzialnych za sprzedaż, inne dla grupy osób administracji firmy. Pracodawca może także zaliczyć kursy językowe do kosztów uzyskania przychodu.